השקעות נדל"ן בארה"ב

מחירי הנדל"ן בישראל גואים באופן בלתי פרופורציונלי. זוהי תובנה אשר הפכה למושכלת יסוד בקרב המשקיעים הישראלים. הציפייה שמחירי הנדל"ן בישראל ירדו אי פעם התבדתה כבר עשרות פעמים לאורן של הבטחותיהם של פוליטיקאים רבים. מצב זה מוביל רבים לנתב את כספם אל מעבר לים והשקיע את כספיהם בנדל"ן בארצות הברית.

 

השקעות בנדל"ן

ככלל, השקעה במסלול נדל"ן היא השקעה הנחשבת להשקעה סולידית יותר לעומת השקעה בשוק ההון. זוהי תובנה ברורה – מדובר במשאב שרק הולך ומצטמצם בעוד האוכלוסייה הזקוקה לו רק הולכת וגדלה. בישראל הקטנה המצב כבר הפך מזמן לבלתי נסבל. רק בשנת 2021 עלו מחירי הנדל"ן בכעשרה אחוז, וזאת לאחור עשור של עלויות אדירות במחירים. היכולת של אדם שבכיסו סכום כסף מסוים שאינו עולה כדי מאות אלפי שקלים להשקעה באפיק הנדל"ני היא אפסית. לאור זאת, ישנם רבים הבוחרים לנתב את כספם אל השקעות נדל"ן בארה"ב. שוק הדיור בארה"ב אינו נמצא באותה סחרחרה בלתי טבעית בה מצוי השוק הישראלי, אלא הוא מייצג את שוק הנדל"ן הקלאסי – עולה באופן מתון ועקבי. זהו סוג ההשקעות שהוא קלאסי למשקיע הסולידי.

 

למה ארה"ב?

ארה"ב היא השוק העולמי הגדול ביותר. היא מהווה את מרכז המסחר העולמי. לראיה, אף על פי שהאוכלוסייה האמריקנית היא רק כארבעה אחוזים מהאוכלוסייה העולמית, נתח השוק הכלכלי שלה הוא 35%. הרגולציה בארה"ב היא כזו שמאפשרת לעשות עסקים בקלות. היכולת של אדם שאינו דובר אנגלית לבצע רכישת נכס נדל"ן בארה"ב היא גבוהה. בעשור האחרון ניתן לראות מגמת עליה עקבית וברורה בשוק האמריקני, וזאת לאחר ירידה חדה שחלה עם התפוצצות בועת הנדל"ן האמריקנית בשנת 2008.

 

חו"ל – יתרונות וחסרונות

מן העבר השני, רכישת נכס בחו"ל כרוכה גם באתגרים לא פשוטים. כידוע, רכישת נכס הנדל"ן תבוא במטרה להשכיר אותו. רכישת הנכס תגיע במטרה לקבל ממנו תשואה חודשית. הדיירים שישלמו את שכר הדירה זקוקים לאיש קשר. אם זה לא בעל הדירה עצמו, נדרש למנות מנהל לנכס בארץ היעד. גם כאן, מדובר בחיסרון היות ששכירת שירותי חברת ניהול כזו כרוכה בהוצאות. בנוסף, החיסרון שלנו בהשגת מידע על הנכס שאנחנו רוכשים היא גדולה והיכולת לבצע בנו מניפולציה היא גדולה. מנגד, אנחנו זוכים לנכס נדל"ן במדינה החזקה בעולם ובשוק יציב ובטוח.

 

איך לעשות את זה?

לאור הקשיים המוצגים, ישנם רבים הבוחרים שלא לרכוש נכס להשקעה בארה"ב בכוחות עצמם, אלא לפנות לעזרתם של מתווכים. מתווכים אשר מומחים בביצוע השקעות נדל"ן בחו"ל הם הפתרון הטוב ביותר עבור מי שזקוקים לסיוע בדרך לרכישת הנכס בארה"ב. קחו בחשבון, במרבית המקרים אותם מתווכחים גובים כסף כאחוז משווי העסקה. כלומר, מחיר ההשקעה בהם אינו יכול לייתר את כדאיות העסקה, אלא לכל היותר לפגוע ביעילות שלה.

קראו עוד

הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל העדכונים השוטפים